تحلیل کتاب ها, قلم چی

فلش کارت های قلم چی

فلش کارت

فلش کارت چیست و چه کاربردی در فرآیند یادگیری دارد؟

قبل از هر توضیحی باید به این نکته توجه کنید که فلش کارت ها ، کاربرد دیرینه ای در فرآیند یادگیری داشته اند.

کاربرد اساسی آنها ، مربوط به مرحله پنجم فرآیند یادگیری ، یعنی مرحله مرور است و این بدان معنی است که نباید از آنها انتظار آموزش داشت!

فلش کارت

حتماً برای شما نیز اتفاق افتاده که گاهی مطلبی را مطالعه میکنید و پیش خودتان میگویید که : (( دیگه حسابی تو این درس حرفه ای شدم! )).
اما زیاد عجله نکنید چون اکنون تازه ابتدای راه هستید!!
چه خوشتان بیاید و چه نه ، باید قبول کنید که بدون مرور های بعدی نه تنها مباحثی که فکر میکنید در آن استادید ، راه نجات شما نخواهد بود ، بلکه بعضاً ممکن است به ضرر شما هم باشند!!!
احتمالا الان پیش خودتان فکر میکنید که چگونه. در پاسخ باید بگوییم که :
اگر شما آن مطلب را اصلا بلد نباشید ، احتمالاً به آن پاسخ نخواهید داد ؛ ولی اگر سوال به نظر شما آشنا بیاید احتمالاً به آن پاسخ خواهید داد و اینجاست که اگر مطلب را بطور کامل به خاطر نداشته باشید ، به احتمال زیاد به دام طراح سوال می افتید و گزینه غلط را انتخاب میکنید . در اینصورت نه تنها وقت آزمون را از دست داده اید ، بلکه نمره منفی نیز کسب میکنید!
بنابر این حتماً مطالب آموخته شده را در نوبت های منظمی مرور کنید. خلاصه نویسی خودتان از مطالب بسیار عالی است و حتماً توصیه میشود مطالب را خلاصه نویسی کنید.

فلش کارت

همچنین میتوانید برای مرور درس ها از فلش کارت ها نیز استفاده کنید.

ناشران متعددی فلش کارت تالیف کرده اند که از بهترین نمونه آنها می توان به انتشارات قلم چی اشاره کرد.

تقریباً میتوان گفت که مهمترین ویژگی فلش کارت های قلمچی این است که سوال در یک سمت و پاسخ در سمت دیگر برگه قرار دارد و بدین ترتیب متوجه خواهید شد که کدام مطالب را فراموش کرده اید.
همچنین قیمت پایین این فلش کارت ها و کارآیی نسبتاً مهمشان ، جزو ویژگی های اساسی آنها به شمار میرند.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *